Paylaş

Kocaeli’nin ilk ve tek “Leed For Homes” sertifikalı projesi : TWINKLE HOMES

Kocaeli’nin ilk ve tek “Leed For Homes” sertifikalı projesi : TWINKLE HOMES

c8-rgb_color-0000
c7-rgb_color-0000
c6-rgb_color-0000
c4-rgb_color-0000
c3-rgb_color-0000
c1-rgb_color-0000
4
5

MİMARİ – GÖLCÜK TWINKLE

99 depremine kadar tercih edilen bir yerleşim merkezi olan Gölcük, depremden bugüne değişmekte ve eski cazibesine kavuşmaya çalışmaktadır. Depremle birlikte kaybedilen yerleşim alanlarının yerine yenileri yapılmış, sosyal alanlar, yeşil alanlar, altyapı yol çalışmaları devam etmiş, devlet eliyle veya şahıs eliyle her gün bir başka yapı Gölcük’te yeni bir yaşam sunmak üzere yerini almıştır ve bu durum hala devam etmektedir…

Tüm bu çabalar bir yana, Gölcük insanının kendini mutlu hissedeceği nitelikli yaşam alanları için ve özellikle de nitelikli konut yapıları için arayış halen devam etmektedir.

Çünkü nitelikli bir yaplıaşma; kaliteli yaşam imkanı, estetik, konfor, ekonomi ve tüm bunlarla birlikte insan merkezli bir yerleşim alanı sunabilmektir. Bunları sunabildiğimizde insanların yüzlerinde tebessüm, gözlerinde ışıltı yaratmamız mümkün olabilecektir.

Bu bilinçle; Gölcük’e yeni bir ışıltı getireceğine inandığımız yeni bir projeyi Gölcük’lülerle buluşturmak istiyoruz. Tasarımına kattığımız inceliklerden dolayı biz bu yeni yaşam alanına “ twinkle” yani “ışıltı“ adını verdik.

Bizim projemizde nitelikli yapı ve bu nitelikli yapılaşmanın sunduğu kaliteli yaşam önceliklidir. Kaliteden kastımız sadece estetik güzellik, uygun iç donanım vb unsurlar değil, enerji verimliliği sağlayan, çevre dostu bir yapılaşmadır.

“TWINKLE”, Gölcük’e sihirli bir dokunuş gibi, farklı bir yapı farklı bir hayat sunmaya geliyor.

Yazıyı paylaşın

Yorum Yapın

Your email is safe with us.